Nyílt nap banner

Négydimenziós jövőkép – A KRE és a PTE közös digitális konferenciája

A KRE GESZK és a PTE ÁJK november 27-én digitális nemzetközi konferenciát tartott, mely a jövő négy pillérét, a gazdaság, a jog, a fenntarthatóság és a technológia témakörét járta körül. A rendezvényen napjaink legaktuálisabb kérdései kerültek terítékre, mint a befektetések, a digitális fizetőeszközök, a piaci viszonyokat eluraló új technológiák, az új geopolitikai folyamatok hatásai és az említett területek jogi szabályozási háttere. A program nem kerülte meg a mesterséges intelligencia (AI) szerepét, behatóan foglalkozott a nyelvi modellek (chat-botok) és a kognitív képességekre szert tevő programok munkaerőpiacra gyakorolt hatásával, a kriptodevizák szerepével és a fejlődés digitális pénzügyi kontextusaival. Az élhető jövőkép komplex vizsgálatához igazodva a fentiek mellett az életmóddal, egészségmegőrzéssel kapcsolatos témakörök is kibontásra kerültek a rendezvényen, hiszen a gyorsan változó digitális világban is az emberi élet szempontjai a legfontosabbak. A konferencia előadói közül többen is megfogalmazták, hogy a digitális forradalom meghatározó szerepet tölt majd be a jövő alakításában, és az erkölcsi értékrend szerepe, valamint a megfelelő jogi szabályozási háttér jelentősége minden eddiginél fontosabbá válik e folyamatok kibontakozása során.

A konferencia délelőtti plenáris ülésén Dr. Kutnyánszky Zsolt védelempolitikáért, haderőfejlesztésért és védelmi iparért felelős államtitkár képviseletében Dr. Klacsmann Dávid helyettes államtitkár tartott előadást a magyar haderőfejlesztés 21. századi tendenciáiról. Prof. Dr. Zéman Zoltán, a Neumann János Egyetem professzora és kontroll kapcsolatát vetette össze a digitalizáció új kihívásaival. Előadásában kiemelte, hogy az adat az új gazdasági érték alapja, az új olaj, mely a technológiai vállalatok struktúráit üzemben tartja. Gyenes Ádám a L’Harmattan Könyvkiadó igazgatója az open access könyvkiadás szerepéről tartott előadást, az időközben közel 100 főre duzzadt hallgatóságnak. Dr. habil. Fritz Péter intézetvezető egyetemi docens a KRE GESZK képviseletében a testtömeg-index (BMI) társadalmi és gazdasági hatásait elemezte, hangsúlyozva a közegészségügyi vonatkozásokat és a megelőzés fontosságát az egészség megóvásában. Végezetül Prof. Dr. Kecskés András, a KRE GESZK professzora tartott előadást a mesterséges intelligencia (AI) által támasztott kihívásokról, melyek a gazdasági rendszereket és a jogrendszereket egyaránt érintik. Az előadások vitája és diszkussziója aktív volt, és egyaránt részt vettek benne a KRE és a PTE hallgatói is.

A délutáni szekció-ülések számos nemzetközi előadó részvételével egészen kora estig tartottak a konferencia négy témaköre körül rendeződve: technológia, gazdaság, jog, fenntarthatóság.

A konferencia főszervezői: Prof. Dr. Kecskés András (KRE, egyetemi tanár) és Dr. Bujtár Zsolt (PTE, egyetemi docens) elmondták, hogy a digitális konferencia évente történő megrendezése útján szeretnének hozzájárulni a tudományos párbeszéd XXI. századi előmozdításához. A rendezők nem titkolt célja, hogy demonstrálják, költségektől mentesen, távolsági részvétel útján, környezettudatosan is lehet sikeres és nemzetközi részvétel mellett tartott rendezvényt szervezni. E szemlélet széles körű és rugalmas lehetőséget biztosít az állami, a gazdasági és akadémiai szféra képviselőinek, hogy kifejthessék gondolataikat a témakör kapcsán.

Következő események




Közösségi Média

Károli Podcast

Sport a Károlin

Sport a Károlin

Napi biztatás

Galéria

 

nyelvvizsgaközpont

 

Online tanácsadás 

Diáktanácsadó központ