A Filó Lajos Kutatóműhely Szociális Tanulmányok Kutatócsoportja „Keresztmetszetben a család: A Református Középiskolák és Tanodák Diákjainak Családképe” címmel kutatást indított. A kutatás célja a református középiskolások és a tanodák diákjainak családról alkotott képének és az azzal kapcsolatos attitűdjeik feltárása. A kutatás legfőbb kérdése, hogy a családi háttér és a vallási közeg hogyan befolyásolja a diákok családdal kapcsolatos értékrendjét, illetve jövőképét. A projekt célja, hogy alaposabb megértse a család jelenkori társadalmi szerepét, és hozzájáruljon az ifjúság- és oktatáspolitikai döntéshozatalhoz, a Református Egyház berkein belül közvetlenül és országosan közvetett módon.
A kutatás alapkérdései:
Milyen értékeket tulajdonítanak a diákok a család intézményének?
Hogyan befolyásolja a református neveltetés a diákok jövőképét a családalapítással kapcsolatban?
Milyen különbségek és hasonlóságok fedezhetők fel a különböző családi háttérrel rendelkező diákok között a családmodellekhez való viszonyulásukban?
A projekt jelentősége, hogy eredményeink hozzájáruljanak a fiatalok családi értékeinek jobb megértéséhez, mindezt a családi háttér és a vallás hatásának vizsgálatán keresztül. Az eredmények feltárják majd, hogy a családi minták és a vallási háttér miként formálja a diákok családképét, illetve milyen hosszú távú hatásokkal bírhat ez a társadalom egészére nézve. A kutatás során Intézetünk hallgatóit bevonjuk a kutatóműhely munkájába, ezzel is támogatva útjukat a tudományos pályafutásuk során. A hallgatók az itt megszerzett tudást kamatoztathatják szakdolgozatuk megírása és a Tudományos Diákköri munkában való részvétel során.
Copyright © 2023 Károli Gáspár Református Egyetem. Minden jog fenntartva.