Nyílt nap banner

Beszámoló a KRE GESZK Berekfürdőn tartott kétnapos elvonulásáról

Karunk már hagyományosan, minden év elején a berekfürdői Megbékélés Házában, a református egyház konferencia- és képzési központjában tart kétnapos elvonulást munkatársainknak.

Idén január 28-29-én tartottuk meg a rendezvényt, amelyen több mint 40-en vettünk részt.

A kétnapos elvonulás célja az intézményi akkreditációra való felkészülési munkák folytatása, valamint a kari munkatársak kötődésének erősítése. A kötődés erősítése érdekében beszélgetéseket, közös gondolkodást, az eredmények áttekintését és csapatépítő blokkot illesztettünk a programba.

Az áhítatot az első napon Czagány Gábor-, a második napon Siba Balázs, Karunk oktatói vezették.

A két nap során a GESZK dékánja és dékánhelyettesei, a Kar munkatársai, valamint az Egyetemi Minőségbiztosítási Bizottság vezetője is szakmai előadást tartott. A következő témákkal foglalkoztunk: Kari Stratégia 2030, Akkreditációra való felkészülés, Nemzetközi ügyek, Küldetésünk, Kari kutatások, Intézeti értekezletek és Oktatói karrierutak.

Az akkreditációra való felkészülésről szóló előadásban az ESG sztenderdekről, folyamatszabályozásról és a minőségmérés kritériumairól hallhattunk, ezt követően pedig a Kari minőségbiztosításra vonatkozó gyakorlati feladatok közös megbeszélésére és megoldására került sor.

Az akkreditációs felkészülést erősítette öt munkabizottság megalakítása a 2024/2025-ös tanév tavaszi félév feladatainak összehangolása érdekében az alábbi területeken: oktatás minőségbiztosítása; oktatás eredményességi, minőségi fejlesztése; blended képzés bevezetése;
az új technológiák / AI eredményeinek megjelenítése; Oktatók karrierjének támogatása.

A nemzetközi ügyek témakörben kari Erasmus koordinátor kollégánk ismertette, hogy a GESZK megalakulása óta a mobilitásokban résztvevő hallgatók száma évről-évre növekszik. Az oktató kollégák közül is egyre többen kapcsolódnak be személyzeti vagy oktatási Erasmus mobilitásba a Karon, illetve hozzánk is érkeznek külföldi oktatók részben Erasmus, részben CEEPUS pályázatok keretében.

A délutáni csapatépítő blokkot Bedekovics Péter oktatónk vezette, ami sok nevetést, érdekes, kisebb körű és egész közösséget bevonó beszélgetéseket hozott. A csapatépítő tréningről a beszámolót ide kattintva olvashatják.

Másnap az adminisztrációs munkatársaknak egy szervezetfejlesztő blokk megtartására került sor, ugyancsak Bedekovics Péter vezetésével. Itt a bevezető, megérkező beszélgetés után egy sajátos módszerrel a jelenlévő munkatársak együtt összeszedték az egyes feladatokat, majd azokat némán csoportosították mindaddig, amíg konszenzusra jutottak. A zárókörben kiderült, hogy a résztvevő munkatársaknak az előző napi teljes kari csapatépítő blokk folytatásaként jóleső volt egyben látni a közös feladatokat és sikereket: mennyi mindent elvégzünk a hallgatókért és egymás támogatására.

Ez a délelőtt csak kezdete volt egy több alkalmas sorozatnak, ami azt célozza, hogy segítsen a kari adminisztrációs folyamatok pontosabb meghatározásában, ezzel segítve mindenki munkáját, illetve a jövőben esedékes akkreditációra való felkészülésnek is támasza tud lenni.

A második nap zárásaként a GESZK HÖK vezetői is beszámoltak eredményeikről.

Ez a két nap reménység szerint nemcsak néhány napra adott lelkesedést közösségünknek, hanem akár az egész előttünk lévő félévben olyan erőforrássá tud válni, ami segíti a célra összpontosító közös szolgálatot.

Fishbowl visual Két napos elvonulás képek Két napos elvonulás képek Két napos elvonulás képek Két napos elvonulás képek

Következő események




Közösségi Média

Károli Podcast

Sport a Károlin

Sport a Károlin

Napi biztatás

Galéria

 

nyelvvizsgaközpont

 

Online tanácsadás 

Diáktanácsadó központ