Hallgatói mobilitási pályázatok

A Gazdaságtudományi, Egészségtudományi és Szociális Kar támogatja és ösztönzi hallgatóit külföldi mobilitásban való részvételre. A Karon az alábbi külföldi mobilitási lehetőségek állnak rendelkezésre a hallgatók számára:

 

Milyen ügyben keressem a Kar nemzetközi koordinátorát?

  • Kar nemzetközi partnerkapcsolatai
  • Mobilitási pályázati lehetőségek és azok bírálata

 

Kihez forduljak?

Simay Attila Endre egyetemi docens (szakmai egyeztetés) Gazdaság- és Vezetéstudományi Intézet

Email: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Milyen ügyben keressem a Tanulmányi Osztályt?

  • Elnyert mobilitás esetén: tárgyfelvétel külföldön és itthon, kreditelismertetési eljárás, hazai tanulmányi ügyek

 

Kihez forduljak?

Kosik-Fa Zoltán (tanulmányi ügyintézés)

Email: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.  

Telefon: +36 30 173 8140

Cím: 1131 Budapest, Reitter Ferenc utca 132.

Fogadási idő (szorgalmi és vizsgaidőszak alatt): Hétfő: 13:00-15:00, Kedd 8:30-12:00, Csütörtök 8:30-12:00, Péntek 8:30-11:00, 12:30-14:00

 

 

ERASMUS részképzésre kiutazóknak a kreditelismertetés a karokon zajlik! Röviden erről a folyamatról alább talál tájékoztatást. További tájékoztatásért a fenti elérhetőségeken fordulhat a koordinátorhoz.

 

  • Milyen tárgyakat vegyek fel a célintézményben?

A mobilitás elsődleges célja, hogy a kiutazó hallgató olyan tárgyakat vegyen fel a partnerintézménynél, amelyeket a mintatanterve alapján köteles az itthoni tanulmányai alatt teljesíteni. Fontos, hogy a mobilitást pontos tervezés előzze meg. Ugyanakkor (!), hogy ha valaki olyan tárgyakat tud csak felvenni, amelyeket idehaza nem tud elismertetni kötelező vagy kötelezően választható tantárgyként, az még nem zárja ki a szabadon választható tantárgyként történő elismertetést, amely szintén teljesmértékű elismerésnek számít.

Tehát a mobilitás alatt a hallgatónak lehetősége van olyan tárgyakat választani, amelyeket itthon tanulmányai alatt esetleg nem is tanulhat, viszont őt érdeklik.

 

  • Hány kreditet kell felvenni? Ez a szám a magyar vagy a külföldi krediteket jelöli?

A Károli Gáspár Református Egyetem Erasmus Szabályzata előírja, hogy fogadó egyetem kurzusaiból félévente minimum 15 ECTS kreditet és 3 tantárgyat kell teljesíteni, amelyből minimum 2, a hallgató szakjához kötődő tantárgy.

Erősen ajánlott, hogy a felvett tárgyak összértéke némivel meghaladja a 15 ECTS-t, hogy a 15 ECTS megszerzése biztosított legyen.

 

A hazautazást követően a kreditelismertetés részeként a kint megszerzett ECTS kreditek értéke annyi kredittel ismerhető el a hallgató számára, ahány kredit a KRE-GESZK-es tantervében a helyettesített tantárgyhoz rendelve van. Ennek megfelelően a külföldön teljesített tantárgy kreditértéke és a tantervben elismert tantárgy kreditértéke eltérhetnek egymástól.

Az elismerést követően a KRE GESZK-en megszerzendő kreditmennyiségek kerülnek rögzítésre.

 

Kiutazás előtti teendők a Tanulmányi Osztály irányába –

A mobilitás megkezdése előtt előzetes kreditelismertetés adatlapot és kedvezményes tanrend iránti kérelmet szükséges leadni.

  1. Előzetes kreditelismertetés adatlap

Kötelező és kötelezően választható tantárgy felvétele esetén az oktatóval szükséges egyeztetni, mely magában foglalja a kurzustematika, valamint az előzetes kreditelismertetés adatlap aláírását. Szabadon választható tantárgyakat nem kell feltüntetni az adatlapon!

  1. Kedvezményes tanrend

Mit jelent?

  • Felmentés a kötelező foglalkozásokon, gyakorlatokon való részvétel alól
  • A tantervben előírtaktól módjában eltérő követelmények teljesítése
  • Ugyanakkor nem ad felmentést az évközi feladatok teljesítése alól!

Meddig kell benyújtani?

Legkésőbb 15 nappal a kiutazás előtt.

Erasmus hallgatók esetében a kérelem benyújtása nem díjköteles.

A dokumentumok leadási határideje a Tanulmányi Osztály részére legkésőbb 15 nappal a kiutazást megelőzően, személyesen vagy e-mailben a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. vagy a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címeken.

  1. Fontos továbbá, hogy kiutazás félévében aktív hallgatói státuszra szükséges regisztrálni, valamint

az elismertetendő kurzusokat nem kell felvenni a Neptunban, a külföldi teljesítés után fognak a Neptunban rögzítésre kerülni.

 

Hazaérkezés után –

Hogyan és milyen időintervallumban működik a kreditelismertetés? Milyen papírokat kell leadni? Biztosan elismernek minden kreditet?

A kurzusok elismertetésének feltétele, hogy a fogadó intézmény kiállítsa a külföldön teljesített tárgyakat igazoló, Transcript of Records-ot.

Az Erasmus tanulmányok során minden külföldön teljesített tárgy beszámításra kerül, kötelező, kötelezően választható vagy szabadon választható tanegységként!

Fontos azonban, hogy egy kurzust nem lehet kötelezőként és szabadon választottként is elfogadtatni!

A külföldön teljesített tantárgy elismerésének is a feltétele az ismeretanyag 75%-os megegyezése a hazai tantárgy tartalmával.

A kreditátviteli kérelemhez mellékelni kell a tantárgyi leírást (kurzustematikát). Tárgyleírás csak angol nyelven adható le, egyéb idegen nyelv esetén angol vagy magyar nyelvű fordítást kell mellékelni, melyet kérünk a külföldi egyetemmel hitelesíttetni.

A hallgató a Transcript of Records segítségével tudja kitölteni a kreditátviteli kérelmet, melyet személyesen a Tanulmányi Osztályon, vagy elektronikusan a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. vagy Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre kell továbbítani.

A kérelmet a Tanulmányi Osztályra kell benyújtani, melyet a kari Kreditátviteli Bizottság bírál el.

Az elismerésre kerülő tantárgyak kreditértékei beszámítanak az adott félév teljesített kreditjeibe és a tanulmányi átlagba is.

Az elbírálási határidő a leadási határidőtől számított 30 nap.

 

 

Az előzetes kreditelismertetés adatlap és a kreditátviteli kérelem elérhetőek az alábbi linken:

https://geszk.kre.hu/index.php/hallgatoinknak/kerelmek-nyomtatvanyok.html

A kreditátviteli kérelem kitöltéséhez tartozó tájékoztató és segédlet:

https://geszk.kre.hu/images/nyomtatvanyok/kerelmek/2024/Kreditelismeres_tajekoztato.pdf

 

Átsorolás érinthet?

Erasmusról hazaérkező hallgatók nem kerülnek figyelembevételre az átsorolás során. (HTJSZ 15. § (4).

Tanulmányi ösztöndíj pályázása során miként kerül beszámításra a külföldi részképzés?

HTJSZ 20. § (9): Amennyiben adott hallgató úgy vesz részt külföldi részképzésben, hogy párhuzamosan adott félévben a tanulmányait az Egyetemen is aktív státuszban folytatja, úgy az esetében a külföldi részképzést megelőző félév és a külföldi részképzés féléve(i) közül a hallgató számára kedvezőbb félévi korrigált kreditindexét kell figyelembe venni.

 

Nem fogok csúszni az Erasmus miatt?

Az Erasmus tanulmányi kiutazóknál némely esetekben előfordulhat csúszás, akár azért, mert nem vesz fel itthon tárgyat, akár azért, mert nem sikerül minden tárgyat teljesíteni. Fontos szempontok lehetnek a mobilitási félév és a megfelelő partnerintézmény kiválasztása és a terhelhetőség. Azonban a csúszást sem feltétlenül kell negatívan megítélni, az Erasmus és a külföldi tapasztalatszerzés számos előnye inkább hozzáad az itthoni tanulmányokhoz.

 

Bármely ehhez hasonló kérdés esetén a kari Erasmus koordinátor készséggel ad tanácsot a hallgatóknak.

 

Aktuális nemzetközi pályázati felhívások

Partnerintézmények listája

Intézményi Erasmus koordinátor elérhetőségei

Következő események




Közösségi Média

Károli Podcast

Sport a Károlin

Sport a Károlin

Napi biztatás

Galéria

 

nyelvvizsgaközpont

 

Online tanácsadás 

Diáktanácsadó központ